Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze z systemem windows 10?

Zrzuty ekranu, zwane również “screenami” lub “screenshotami”, są niezwykle przydatne podczas dzielenia się informacjami z innymi osobami lub rozwiązywania problemów związanych z komputerem.

W przypadku systemu Windows 10 istnieje kilka prostych sposobów na wykonanie zrzutu ekranu, które omówimy w tym artykule.

Sposób 1: użycie klawisza print screen (prtscn)

Najbardziej podstawowy sposób na zrobienie zrzutu ekranu w systemie Windows 10 to użycie klawisza “Print Screen” (zwykle skrócone do “PrtScn” lub “PrtScr” na niektórych klawiaturach). Po prostu znajdź ten klawisz na klawiaturze, zwykle znajduje się nad klawiszami strzałek, i naciśnij go.

Sposób 2: zrzut całego ekranu

Jeśli chcesz zrobić zrzut całego ekranu, wystarczy nacisnąć klawisz “Print Screen” (PrtScn). Zrzut ekranu zostanie skopiowany do schowka systemowego i będzie można go wkleić do programu graficznego lub dokumentu tekstowego za pomocą kombinacji klawiszy “Ctrl + V”.

Sposób 3: wykonanie zrzutu tylko aktywnego okna

Jeśli chcesz zrobić zrzut tylko aktualnie aktywnego okna, możesz użyć kombinacji klawiszy “Alt + Print Screen”. Ten sposób pozwoli ci uniknąć konieczności przycinania zrzutu ekranu po jego wykonaniu.

Zobacz również   Jak zrobić śledzie prosto z morza

Sposób 4: użycie narzędzia do zrzutów ekranowych windowsa 10

Windows 10 oferuje również wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu o nazwie “Narzędzie do zrzutów ekranowych”. Aby go uruchomić, wystarczy wpisać “Narzędzie do zrzutów ekranowych” w menu Start i kliknąć na wynik wyszukiwania.

Sposób 5: użycie skrótu klawiszowego windows + shift + s

Inny szybki sposób na zrobienie zrzutu ekranu w systemie Windows 10 to użycie skrótu klawiszowego “Windows + Shift + S”. Po jego naciśnięciu ekran zostanie zaciemniony, a kursor myszy zmieni się na krzyżyk. Następnie możesz wybrać obszar ekranu, który chcesz uwiecznić.
Zrobienie zrzutu ekranu w systemie Windows 10 jest prostym zadaniem, które można wykonać przy użyciu różnych metod. Od klasycznego klawisza Print Screen po zaawansowane narzędzie do zrzutów ekranowych, wybór sposobu zależy od twoich preferencji i potrzeb. Dzięki tym prostym technikom możesz łatwo dokumentować informacje, dzielić się nimi z innymi osobami i rozwiązywać problemy związane z komputerem.

Zobacz również   Co to jest fikcja literacka

Nie przegap ciekawych pytań: