Wrak drobnicowca Marcus

Egipt to miejsce idealne do nurkowania. Tym bardziej, jeśli będziemy nurkowań na tak zwanej stalowej rafie gdzie znajduje się właśnie wrak Marcus. Ogromną zaletą jest to, że ten wrak jest płytko, dlatego zdjęcia wychodzą nam rewelacyjne i na pewno będzie to dla nas bardzo ciekawa pamiątka.


Jeśli chodzi o historię statku to jest to statek niemiecki, który pływał pod kilkoma nazwami w zależności od tego, do kogo należał. Wrak na dzień dzisiejszy jest zarośnięty i to bardzo mocno, dzięki czemu wygląda jeszcze ciekawej. Nie jest to starty statek, bo stocznie opuścił w 1956 roku, a na dno poszedł w 1978 roku. Zła pogoda i uderzenie w stalową rafę spowodowało zatoniecie statku. Historia tego zatonięcia jest bardzo dobrze znana, ponieważ nie było to setki lat temu, a kilkadziesiąt dlatego można dowiedzieć się wszystkiego od osób, które to przeżyły. Dzisiaj jest to atrakcja dla osób, które lubią nurkować, dlatego jeśli my do nich należymy to możemy również to sprawdzić. Statek jest bardzo płytko, co na pewno dla osób, które dopiero, co zaczynają nurkowanie ma ogromne znaczenie. Będzie wtedy bezpiecznie i wiele zobaczymy, co na pewno nas ucieszy. Wiele osób każdego roku schodzi pod wodę żeby ten wrak zobaczyć na własne oczy.

Opis i zdjęcia z wyprawy na wrak Marcus

Im więcej będziemy wiedzieć o tym miejscu tym bardziej będziemy chcieli tam pojechać. Warto jechać na zorganizowany wyjazd, bo wtedy łatwiej można trafić do miejsca, które nas interesuje. Na pewno na tym nam najbardziej zależy żeby nie tracić czasu na szukanie sprzętu czy łodzi tylko jedziemy w umówione miejsce i to wszystko, co jest nam potrzebne tam się znajduje. Dla wszystkich chętnych osób, które chce zobacz zdjęcia i dokładny opis statku można polecić stronę internetową http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/wrak-drobnicowca-marcus-egipt/. Ten wrak przyciąga mnóstwo osób, dlatego i my powinniśmy się nim zainteresować. Na pewno będziemy zadowoleni, że zeszliśmy pod wodę i go na własne oczy zobaczyliśmy.