Usuwanie brudu z felg

Kupiliśmy sobie aluminiowe, piękne felgi i nie wyglądają najlepiej? Trzeba o takie felgi bardzo dokładnie dbać, a wtedy będą wyglądały cały czas jak nowe. Felgi to jedna z najważniejszych ozdób w naszym samochodzie, a zatem jeśli się na to zdecydujemy to trzeba od razu sprawdzić, z jakich środków chemicznych można korzystać żeby felgi czyścić.

Na rynku znajdziemy ich bardzo dużo i zasada jest tutaj taka, że im coś tańszego wybieramy tym mniej skuteczne jest w działaniu. Nie oszczędzajmy na takim płynie czy żelu do felg, bo nam się to nie opłaca. Musimy myć felgi bardzo często tym bardziej, jeśli jeździmy gdzieś poza utwardzonymi drogami. Kurz i błoto bardzo szybko zniszczą powłokę naszych felg i odnowa ich będzie bardzo droga. Trzeba się trochę napracować przy myciu felg, ale z drugiej strony, jeśli będziemy wiedzieć, że są z tego super efekty to nas zmobilizuje i będziemy działać dalej, a nasze felgi i samochód na tym wiele zyskają.
Usuwanie brudu
Wybierając oryginalny środek wiemy, że jest on bezpieczny dla powłoki felg. To ma ogromne znaczenie, bo jeśli wybierzemy coś żrącego to usunie brud razem z lakierem i felgi będą do renowacji. Z drugiej strony substancja, która się znajduje w takim płynie musi być na tyle skuteczna żeby usunęła chociażby burd z klocków hamulcowych. Jeśli widzimy, że pył z klocków się pojawia to nie czekamy tylko szybko go usuwamy.

Im dłużej czekamy i mocniej się zapiecze tym trudniejsze czeka nas zadanie przy usuwaniu, a nie ma sensu robić sobie dodatkowej pracy skoro można jej uniknąć. Lepsze produkty mają nawet kolor fluorescencyjny żebyśmy widzieli gdzie jest rozprowadzany, a gdzie go jeszcze brakuje. Takie produkty, które przydadzą nam się do mycia felg znajdziemy na płyny do mycia felg. Mamy tutaj różne rozwiązania do wyboru, warto trochę poczytać, a wtedy na pewno natrafimy na coś, co spełnia nasze oczekiwania. Nasze felgi będą dzięki tym środkom chemicznym wyglądały jak nowe i na tym każdemu posiadaczowi samochodu zależy.