Styl minimalistyczny we wnętrzarstwie jest bardzo modny

O każde meble należy odpowiednio dbać, tym bardziej o nowoczesne meble wypoczynkowe. Zdawałoby się, że w związku z częstym użytkowaniem, nie będą wymagały od nas poświęcania im większej uwagi, jednak stwierdzenie takie często okazuje się błędne.

Tapicerka jest obiciem foteli i kanap, nadającym im wyrazu, stylu. Może być welurowa, wełniana, skórzana, bawełniana czy wykonana z innych tworzyw. Dlatego należy dbać o nią i jej strukturę, by zawsze wyglądała jak nowa. Przede wszystkim meble tapicerowane należy odkurzać. Jeśli jest znacznie zabrudzona powinno się ją prać odkurzaczem piorącym, albo ręcznie gąbką lub szczotką, używając specjalnych płynów czyszczących.

Do czyszczenia mebli pokrytych sztruksem idealnie nadaje się szmatka zmoczona w denaturacie albo wodzie z amoniakiem. Używając szamponów do czyszczenia tapicerki, należy pozostałości po nich zebrać, używając delikatnej szmatki. Sposób najbardziej odpowiedni czyszczenia częściowych zabrudzeń to ruch szmatki od brzegów w stronę środka. Nigdy czyszczenia nie powinno się dokonywać w sposób odwrotny.

Skandynawski wystrój wnętrz charakteryzuje się minimalizmem, prostotą i funkcjonalnością.

Chociaż skandynawski design istnieje od lat 50. XX wieku, nadal pozostaje popularnym trendem w projektowaniu wnętrz. Należące do szkoły modernizmu skandynawskie wzornictwo jest ruchem projektowym, który cechuje nacisk na funkcjonalizm i prostotę. Obejmuje to również użycie naturalnych materiałów, takich jak skóra, drewno i bawełna czy wełna. Ponadto na skandynawski wystrój wnętrz często wpływa połączenie z naturą, które łączy naturalne kształty, abstrakcję i wykorzystanie naturalnych elementów. Skandynawski design wykorzystuje drewniane elementy nie tylko w podłogach, ale także w meblach i urządzeniach. Tak więc skandynawski dom zwykle ma drewniane stoliki i krzesła ekoskóra. Jednak najnowszy trend w skandynawskim stylu zdobienia łączy w sobie użycie metalowych wykończeń i drewnianych elementów. Na przykład miedziane czy mosiężne klosze są instalowane w drewnianej oprawie, aby dodać blasku i połysku w całej przestrzeni