Przechowywanie jabłek – najlepszy sposób

Do przechowywania jabłek wykorzystuje się specjalne komory. To do nich jabłka trafiają i są przygotowywane do nowego sezonu. To nie są zwykłe komory, które są zamykane i to wystarczy żeby jabłka były cały czas ładne i pachnące.

Niestety, ale im więcej jest jabłek zamkniętych tym szybciej zaczną dojrzewać, a co za tym idzie zaczną gnić i chorować. Na to nikt nie może sobie pozwolić, bo jabłka mają dać spory zysk, a nie straty. To, dlatego stosuje się specjalną substancje, która jest rozpylana w takiej komorze. Substancja aktywna 1MCP idealnie nam pomaga w przechowywaniu jabłek. Jeśli chcemy żeby jabłka były świeże to trzeba zaraz po zbiorach taką komorę zagazować. Im szybciej to zrobimy tym będzie lepiej dla jabłek. Najpóźniej po tygodniu całość powinna być zamknięta. Wtedy do gry wkracza wspomniana substancja, która działa prawdziwe cuda.

Przekłada się to na bardzo duży zysk. Sadownicy, którzy mają takie komory i stosują tę substancje mogą naprawdę bardzo dużo zarobić. Przechowywanie jabłek w ten sposób zaakceptowane zostało przez wiele krajów na całym świecie. Cała Unia Europejska dopuszcza takie rozwiązanie, a zatem jeśli prowadzimy albo zamierzamy prowadzić sad to warto byłoby się tym zainteresować.

To bardzo dobrze działa

Potwierdzają to wszyscy sadownicy, którzy się z tą substancją zetknęli. Podczas procesu dojrzewalnia w komorze pojawia się etylen. To on powoduje, że rośliny się starzeją. W przypadku zastosowania 1MCP etylen jest zablokowany i nie ma problemów ze starzeniem się i można być pewnym, że jabłka nawet po kilku miesiącach będą wyglądały cały czas bardzo dobrze. Te osoby, które są zainteresowane przechowywaniem jabłek mogą znaleźć wszystkie informacje na jak przechowywać jabłka. Naturze trzeba czasami pomagać, bo inaczej po kilku tygodniach od zerwania nasze jabłka nie byłyby już handlowe, a przecież nie o takie rozwiązanie nam chodzi. Trzeba, zatem szukać różnych metod i różnych sposobów na to żeby sobie pomagać i robić to naprawdę bardzo skutecznie.