Prawo to rozległa i skomplikowana dziedzina wymagająca wiedzy

System prawny wpływa na prawie każdy aspekt naszego społeczeństwa, od zakupu domu, podjęcie pracy, rozwiązanie związku małżeńskiego, adopcję dziecka czy prowadzenie działalności gospodarczej.

Prawnicy stanowią trzon tego systemu, łącząc go ze społeczeństwem na wiele sposobów. Adwokaci zajmują stanowiska o dużej odpowiedzialności i są zobowiązani do przestrzegania ścisłego kodeksu etycznego, oraz wszelkich przepisów prawa. Prawnicy działają zarówno jako adwokaci, jak i doradcy prawni w społeczeństwie, i mogą udzielać porad zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Jako adwokaci reprezentują jedną ze stron w procesach karnych i cywilnych, przedstawiając dowody i argumentując w sądzie w celu wsparcia i przedstawienia praw swojego klienta. Jako doradcy prawnicy doradzają swoim klientom w zakresie ich praw i obowiązków oraz sugerują konkretne działania w sprawach biznesowych i osobistych. Prawo to rozległa i skomplikowana dziedzina wymagająca wiedzy

Niezależnie od tego, czy działają jako adwokat, czy doradca, wszyscy prawnicy badają intencje przepisów i orzeczeń sądowych i stosują prawo do konkretnych okoliczności, w jakich znajdują się ich klienci.

Bardziej szczegółowe aspekty pracy prawnika zależą od jego specjalizacji i stanowiska jakie zajmują. Chociaż wszyscy adwokaci są uprawnieni do reprezentowania stron w sądzie, niektórzy występują w sądzie częściej niż inni. Prawnicy procesowi spędzają większość czasu poza salą rozpraw, przeprowadzając badania dokumentów, przeprowadzając rozmowy z klientami i świadkami oraz zajmując się innymi szczegółami w ramach ogólnych przygotowań do rozprawy. Prawnicy mogą specjalizować się w wielu obszarach, takich jak prawo pracy, prawo rodzinne, spadkowe, karne, biznesowe, budowlane czy gospodarcze, a także prawo zamówień publicznych kancelaria pomagająca różnego rodzaju firmom. Prawo jest złożoną dziedziną, dlatego przykładowo adwokaci zajmujący się prawem rodzinnym może się specjalizować w rozwodach i podziale majątku, bądź w sprawach o przemoc domową czy adopcjach. Prawnicy pomagają klientom w przygotowywaniu i składaniu wniosków oraz odwołań do sądów, zanim pewne działania będą dozwolone.