Okleiny na drzwi i meble

Meble stanowią podstawowe wyposażenie każdego mieszkania, biura, gabinetu, czyli wszystkich pomieszczeń, w których przebywamy, dlatego można je z powodzeniem wykorzystać, jako przestrzeń dekoracyjną. Monotonne wnętrze z pewnością sporo na tym zyska, a przy okazji też zmieni się całkowicie jego design sprawiając wrażenie całkowicie odmienionego. Taki efekt można w prosty sposób uzyskać wykorzystując wielobarwne i okleiny na meble. Dekorowanie mebli to jeden ze sposobów na niestandardowy wystrój wnętrza, które nie tylko zyska o wiele efektowniejszy wygląd, ale też pozwoli na wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni do tworzenia niepowtarzalnego designu. Przy okazji dzięki takim ozdobom zyskują też same meble, które nie zawsze bywają nowe i niekiedy kłócą się z otoczeniem kolorystyka czy stylem wykonania. Nie zawsze przecież chcemy pozbywać się ulubionej komody lub szafy, jeśli jest ona w dobrym stanie i może wiernie służyć jeszcze wiele lat. Na takie traktowanie zasługują zwłaszcza solidne meble drewniane, które pomimo upływu lat często mają znaczna przewagę nad dzisiejszymi delikatnymi i chwiejnymi meblościankami. Pomysłowym rozwiązaniem, które łączy w sobie ciekawy efekt dekoracyjny z opcją odświeżenia, a także zmiany designu szafy czy komody są naklejki na meble zgromadzone na naszej stronie.
Te szczególne wzorzyste dekoracje niewiele przypominają znane sprzed dziesięcioleci okleiny meblowe, bowiem nie tylko materiały są nowocześniejsze i trwalsze, ale również to, co na nich nadrukowano. Dziś szafę może ozdobić nie klasyczna tekstura imitująca deski lub kamień, ale widok rozległego jeziora, bukietu tulipanów, kolorowa abstrakcja czy ściana starej kamienicy z oknami i balkonikami.
Gama motywów jest tak szeroka, że z powodzeniem można dopasować odpowiedni wzór do każdego wnętrza i na każdy rodzaj mebla. Począwszy od sypialnianej szafy a skończywszy na lodówce w domu pojawią się elementy zabytkowej architektury, charakterystyczne światowe symbole, rośliny i owoce, kompozycje abstrakcyjne i wiele innych. Wybór nie jest prosty, a chociaż z pewnością spodoba się wiele różnych propozycji, trzeba go dostosować do samego wnętrza.
Okleiny meblowe mają przecież nie tylko wypełniać przestrzeń, ale też ją kształtować. Osiąga się to poprzez dobór właściwej kolorystyki, wielkości motywów czy układ wzoru, który zgodnie z zasada kierunku może optycznie powiększać, wydłużać czy skracać i zwężać. Wśród ciekawszych propozycji meblowej aranżacji jest na przykład udekorowanie drzwi szafy pokojowej albo kuchennej lodówki wizerunkiem arkadowego tunelu, weneckiego kanału lub kamiennej uliczki. Wrażenie bywa niezapomniane, a każdy obserwator ma ochotę poderwać się z krzesła i wejść w tę odległą przestrzeń. Naklejki na meble potrafią zdziałać cuda, nie tylko zmieniając obraz mebla, ale i samego wnętrza, w którym dekorowana szafa czy komoda się znajduje. Im większa powierzchnia drzwi tym bardziej zaznacza swoją obecność w wystroju, dzięki czemu można ją wykorzystać do manipulowania przestrzenią i światłem. Przykładowo szafa zajmująca wnękę, szeroka i wyposażona w podwójne drzwi ozdobiona widokiem kamiennej ulicy stworzy wrażenie przejścia do innego świata. Trzydrzwiowy mebel oklejony samoprzylepną dekoracją z rozległym pejzażem wyeliminuje optycznie ścianę wpuszczając do wnętrza znacznie więcej powietrza.
Innym przykładem jest wykorzystanie kolorystyki okleiny w dekoracji a właściwie w podkreśleniu kolorystycznym akcentem całego wnętrza. Jeśli jasna, pastelowa kuchnia tonąca w bieli czy jasnym odcieniu szarości otrzyma uzupełnienie w postaci szeregu zielonych jabłek na drzwiczkach szafek nie tylko straci charakter monotonnego szpitalnego wnętrza, ale też rozjaśni się i ożywi jak natura za oknem w pierwszych dniach wiosny. Dekorowanie mebli za pomocą naklejek to również sposób na ich dopasowanie do zmienionego stylu wystroju. Jeśli wnętrze klasyczne zmienia się w rustykalne wystarczy naklejka z wiejskim krajobrazem, koniem na pastwisku, teksturą z desek czy lawendowym polem, a mebel dopasuje się do nowej aranżacji w kilka chwil. Dziecięce szafy, szafki i regały można oklejać kolorowymi motywami z postaciami zwierzątek czy roślin, tak dobrze znanych z książeczek dla najmłodszych. Rozmaitość wzorów pozwala na puszczanie wodzy fantazji i tworzenie aranżacji według swoich własnych wyobrażeń.
Na http://newmedia-art.pl/fotonaklejki-i-fotolaminaty/foto-naklejki-na-drzwi-i-meble.html można znaleźć wiele propozycji takich dekoracji przygotowanych do oklejania szaf w sypialniach, korytarzach, kuchennych szafek, komód i regałów zarówno w pokojach dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy z nich jest jednym z wielu pomysłów na aranżację, który może być inspiracją do przekształcenia i zmiany wizerunku własnego domu lub miejsca pracy.

1 thought on “Okleiny na drzwi i meble

Comments are closed.