Maski do włosów mają różne sposoby stosowania

Prawdopodobnie próbowałaś kiedyś maski na twarz. Tak jak maska na twarz działa odżywczo i nawilżająco na skórę, tak maska do włosów działa w podobny sposób, aby poprawić kondycję i zdrowie włosów.

Maski na włosy można też nazwać zabiegami głęboko kondycjonującymi lub intensywnymi odżywkami do włosów. To, co odróżnia je od odżywek, polega na tym, że składniki są zwykle bardziej skoncentrowane, a maska pozostaje na włosach na dłużej, od 20 minut do kilku godzin. Wiele rodzajów masek do włosów można zrobić w domu ze składników, które możesz już mieć w kuchni, takich jak banany, miód, mleko, a nawet żółtko jaja. A jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy samodzielnym wykonaniem takiej maski, możesz kupić w sklepie wiele rodzajów gotowych masek do włosów z różnymi korzystnymi dla włosów składnikami. Stosowanie maski do włosów ma wiele zalet, a różnią się one w zależności od składników i rodzaju włosów.

Korzyści płynące ze stosowania masek do włosów to przede wszystkim lśniące, bardziej miękkie włosy, dodatkowe nawilżenie, zmniejszenie łamliwości i uszkodzeń włosów, mniej puszenia, zdrowsza skóra głowy, a także mocniejsze i bardziej odporne włosy.

Maski do włosów są bardzo różnorodne, jeśli chodzi o składniki, i należy wybierać takie, które będą dla ciebie najlepsze, a zależy to od rodzaju włosów oraz stanu włosów i skóry głowy. W maskach do włosów szukaj składników pielęgnacyjnych zawierających witaminy A i E, biotynę, keratynę i substancje nawilżające. Takie składniki zawiera Receptury Babuszki Agafii maska drożdżowa pobudzająca wzrost włosów. Minerały zawarte w olejku z awokado, takie jak kwas foliowy, żelazo i magnez, mogą pomóc uszczelnić łuskę włosa. Dzięki temu włosy będą bardziej odporne na uszkodzenia i złamania. Ze względu na niską masę cząsteczkową olej kokosowy może wnikać w łodygę włosa, zapewniając głębokie kondycjonowanie. Może to pomóc zmniejszyć suchość i puszenie się włosów. Oliwa z oliwek zawiera skwalen, który jest wytwarzany naturalnie przez organizm, ale zmniejsza się wraz z wiekiem. Skwalen jest niezbędny do głębokiego nawilżenia włosów i skóry.