Likwidacja własnej firmy

Nie wszystkim się udaje utrzymać na brytyjskim rynku, dlatego takie osoby likwidują swoje firmy. To oznacza wypełnienie nowych dokumentów, dlatego trzeba się z tym od razu zgłosić do odpowiedniego księgowego.

Tylko polski księgowy w Londynie się na tym zna. Może nam pomóc, nie ma tutaj bariery językowej, ale co dla nas najważniejsze jest to osoba bardzo dobrze obeznana, a zatem będzie postępowała zgodnie z obowiązującym na wyspach prawem. Właśnie tego oczekujemy, ponieważ sami się na tym nie znamy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy wszystkie dokumenty zostały już dostarczone i czy temat własnej firmy mamy definitywnie zamknięty.

Wiele osób myśli, że skoro dali sobie spokój z prowadzaniem własnej firmy i nie mają dochodu to problem został rozwiązany i nie trzeba niczego w urzędzie załatwiać. Niestety, ale problem zaczyna się przy corocznej deklaracji podatkowej. Nawet, jeśli nic nie zarabiamy to trzeba o niej pamiętać, a jeśli zapomnimy to urząd skarbowy nam przypomni wysyłając karę. Nie możemy do tego dopuścić i trzeba z tym coś zrobić. Tylko całkowite zakończenie działalności zwalnia nas z tego obowiązku.
Księgowy nam na pewno pomoże
Możemy liczyć na to, że księgowy może nam opracować plan finansowy i organizacyjny. Oczywiście zajmie się formalnościami administracyjnymi i podatkowymi. W tym, jeśli jest taka konieczność to wyrejestruje nas, jako płatnika podatku VAT. Taka osoba bardzo dobrze jest w tym temacie obeznana. Lepiej żebyśmy nie musieli zamykać własnej firmy, ale skoro tak wyszło to trzeba to zrobić szybko i sprawnie. Im mniej problemów będziemy mieć tym lepiej dla nas i w ten sposób trzeba ten temat traktować. Jeśli chodzi o pomoc polskiego księgowego to znajdziemy jego pełną ofertę na stronie biuro księgowe Londyn. Warto się z ofertą zapoznać, sprawdzić, na jaki numer telefonu mamy dzwonić. Musimy to zrobić od razu tak żeby tej sprawy nie przedłużać, bo jest to nam zbędne. Zamykamy firmę i szukamy sobie innej pracy. Tak to wszystko wygląda w praktyce.