Lekarz bez wychodzenia z domu

Dzięki błyskawicznemu rozwojowi internetu stworzono wiele usług, których celem jest ułatwienie nam życia. Istnieją portale, które umożliwiają nam odchudzanie przez internet. Po opłaceniu abonamentu otrzymujemy możliwość kontaktu z dietetykiem, który na podstawie podanych przez nas informacji opracowuje dla nas odpowiednią dietę. Okazuje się, że w ten sposób można korzystać również z porad lekarskich.
Usługi medyczne przez internet
Internet umożliwia rozwój wielu nowych usług. Z tej możliwości postanowiła skorzystać również branża medyczna. Na rynku pojawiły się tak zwane kliniki internetowe, w których lekarze różnych specjalności oferują swoje usługi drogą elektroniczną. Pomysł choć dla niektórych kontrowersyjny, okazał się strzałem w dziesiątkę. Kliniki internetowe w bardzo szybkim tempie zdobywają nowych pacjentów. Możliwość otrzymania porady natychmiast, a także wypisanie recepty i wysyłka leków drogą internetową jest tym czego oczekują pacjenci, którym bardzo zależy na czasie. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że korzystanie z usług państwowej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Konieczność wielomiesięcznego oczekiwania na wizytę u lekarza skłania większość pacjentów do szukania alternatywnych sposobów leczenia.
W sytuacji utrudnionego dostępu do lekarzy, możliwość leczenia się drogą wirtualną wydaje się jednym z bardziej rozsądnych rozwiązań. Klinika internetowa to portal, na którym świadczą swoje usługi lekarze różnych specjalizacji. Cały proces leczenia polega na wybraniu odpowiedniego specjalisty, a następnie opłaceniu usługi. Kiedy nasza wpłata zostanie zarejestrowana przez system, otrzymujemy możliwość kontaktu z lekarzem. Podczas wywiadu opisujemy mu swoje dolegliwości i odpowiadamy na zadawane nam pytania. Lekarz po zebraniu od nas wszystkich danych, przeprowadza analizę i stawia diagnozę. Następnym krokiem jest wybór odpowiednich leków. Niektóre kliniki internetowe oferują wypisywanie recept. Lekarz może wypisać dla nas receptę, która zostanie zrealizowana przez pracowników internetowej kliniki. Wszystkie przepisane nam leki zostają wysłane do nas kurierem.
Jakie usługi medyczne uzyskamy przez internet?
Choć wybór specjalistów kliniki internetowej jest teoretycznie dowolny, firmy prowadzące tego typu działalność stawiają na lekarzy określonych specjalności, słusznie mniemając, że pacjenci będą mieli większe opory przed udaniem się do lekarza w przypadku chorób wenerycznych niż w przypadku zwykłego przeziębienia. Część osób wręcz rezygnuje z udania się do lekarza w przypadku dolegliwości, które są dla nich wstydliwe. Niekiedy dolegliwości na tle seksualnym są na tyle krępujące, że część osób rezygnuje z ich leczenia. Mają one bardzo negatywny wpływ na ich życie. Dla części ludzi kontakt z lekarzem przez internet jest znacznie mniej stresujący. Są w stanie opowiedzieć o swoich dolegliwościach. I dostają pomoc, która znacznie poprawia jakość ich życia.

1 thought on “Lekarz bez wychodzenia z domu

Comments are closed.