Leasing jako koszt uzyskania przychodu

Prowadzisz własną firmę? Zastanawiasz się w jaki sposób ograniczyć wydatki na inwestycje bez jednoczesnej konieczności ich całkowitego zaniechania? Leasing jest alternatywą, która może stać się rozwiązaniem twoich problemów. Żeby doposażyć firmę w niezbędny sprzęt, np. flotę pojazdów, czy to osobowych, dostawczych czy ciężarowych nie trzeba wcale kupować ich po rynkowych cenach. Wydatek tego typu w obecnych warunkach gospodarczych byłby i tak działaniem co najmniej ryzykownym, a w kryzysowych czasach ryzyko to ostatni luksus na jaki przedsiębiorca może sobie pozwolić. Jak więc zrealizować inwestycje nie martwiąc się przy tym o potencjalne koszty sprzętów na nią się składających? Rozwiązanie jest proste. Wystarczy bowiem potrzebne dobra wynająć, najlepiej na bazie leasingu. Dlaczego akurat ta forma będzie w naszym przypadku najlepsza? Głównie ze względu na specyfikę korzyści jakie z niej wynikają, korzyści które dla każdego przedsiębiorcy mają bardzo duże znaczenie. Mowa tu między innymi o minimalnym wkładzie własnym dla realizowanej inwestycji, mowa również o ulgach podatkowych, mowa o dogodnej formie finansowania wynajmu bowiem opartej na płatnościach ratalnych, mowa o neutralności wynajmu jeśli chodzi o jego wpływ na zdolność kredytową przedsiębiorcy.
Korzyści w leasingu jest naprawdę wiele, a pamiętać również należy, że ich ilość może się zwiększać w zależności od tego co będzie stanowić przedmiot umowy. Wynajmując na przykład samochody przedsiębiorca może skorzystać z ofert proponujących poza standardowymi rozwiązaniami także coraz powszechniejsze i zarazem bardzo opłacalne dla leasingobiorcy udogodnienia takie jak zintegrowane z ofertą pakiety ubezpieczeniowe, które powodują, że w ogólnym rozrachunku wynajmujący zyskuje w ujęciu finansowym korzystając z atrakcyjniejszych warunków w porównaniu do normalnych, negocjowanych z osobna pakietów. To wszystko sprawia, że leasing staje się jeszcze bardziej godnym uwagi rozwiązaniem dlatego dobrze jest mieć świadomość potencjału jaki może z zastosowania tego rodzaju przedsięwzięcia wynikać. W tym przypadku jak to zwykło się mawiać gra jest warta świeczki i świadomość odnośnie zalet dzierżawy jest tu nie tyle wskazana co wręcz konieczna jeśli chcemy osiągnąć maksimum z założonych przez siebie celów. Dlatego z powyższego względu dobrze jest także skorzystać czasem z usług profesjonalnych firm leasingowych specjalizujących się w zakresie doradztwa leasingowego.
Z pomocą specjalistów wybór najlepszej z grona obecnych na rynku oferty, oraz dopasowanie jej pod kątem indywidualnych preferencji, oczekiwań i możliwości danego leasingobiorcy będzie o wiele prostszy a efekty całego przedsięwzięcia dużo lepsze, przynoszące zdecydowanie większe zyski. Na tych ostatnich zależy bez wątpienia każdemu właścicielowi czy to niewielkiej, lokalnej firmy czy to dużej, działającej na kilku rynkach korporacji. Dobrze jest więc wspomniane zyski maksymalizować, bowiem możliwości ku temu nawet w obecnych, dość trudnych ekonomicznie warunkach nadal pozostaje bardzo wiele.