Jaką ofertę wycieczki na Ukrainę wybrać?

Udanie się na wycieczkę za naszą wschodnią granicę jest w ostatnich latach stosunkowo popularne i niedrogie. Biura podróży z roku na rok rozszerzają oferty związane ze zwiedzaniem Ukrainy, choć pewny zastój można odczuć od czasu konfliktów zbrojnych na wschodzie kraju, czy politycznych na Półwyspie Krymskim.

Wyjazdy na Ukrainę możemy w pewnym uproszczeniu podzielić na dwie kategorię: wczasy na Krymie lub wycieczki krajoznawcze. Te pierwsze w ostatnich latach straciły na popularności, drugie z wymienionych ofert nadal mają wiernych sobie fanów. Podstawowym kierunkiem podróży jest Lwów, który znajdziemy w większości ofert biur podróży. Dlaczego właśnie to miasto cieszy się taką popularnością?

Oto kilka przyczyn:

  • bliska odległość od granic Polski,
  • piękna architektura, zabytki,
  • charakter miasta, które przez setki lat związane było z Polską.

Ponadto wybierając Lwów jako kierunek wyprawy, oferuje się nam zwiedzanie miejscowości i zamków leżących na Ukrainie, a ściśle powiązanych z historią Polski. Zbaraż, czy Beresteczko są w zasięgu kilku godzin jazdy autobusem, stąd odnajdziemy je w ofercie wycieczek fakultatywnych.
Kijów będący stolicą Ukrainy, także jest ciekawą propozycją dla osób głodnych nowych doświadczeń. Choć miasto w większości socrealistyczne, to wytrawny podróżnik dostrzeże w nim wiele atrakcji turystycznych.

Wschód Ukrainy, czyli tzw. „Donbas” odradzany jest obecnie turystom jako cel podróży, z racji toczących się tam działań zbrojnych. Pamiętajmy, że przy przekraczaniu ukraińskiej granicy musimy posiadać wizę do tego państwa. Tak można krótko scharakteryzować wycieczki na Ukrainę. Oczywiście, są to tylko typowe przykłady i jeśli poszukamy dokładniej, odnajdziemy wiele ciekawszych i bardziej rozbudowanych ofert, trwających od dwóch dni, do nawet dwóch tygodniu. Ograniczeniem są tu jednak chęci i zasobność portfela, aczkolwiek Ukraina jako kraj turystyczny jest stosunkowo tani, szczególnie porównując ją z krajami Europy Zachodniej.