Jak wybierać zabawki dla rocznego dziecka?

Poszukiwanie zabawek dla rocznego dziecka może być trudnym zadaniem dla rodziców. Chociaż każde dziecko jest inne, w tym wieku zachodzą niezliczone zmiany fizyczne i psychiczne, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać najlepsze zabawki, które będą dla nich wyzwaniem, a także wzmocnić to, co już wiedzą.

Zdrowy rozwój zależy od środowiska, w którym żyją i ich doświadczeń, ale wśród dzieci, które właśnie skończyły rok, występują wspólne czynniki. Wszystko jest nowe i interesujące maluchów. Uwielbiają korzystać ze swoich zmysłów do eksploracji świata i czerpania przyjemności z wykonywania podstawowych zadań i sprawiania, by coś się działo. Gdy odkryją, jak coś zrobić, będą chciały to robić w kółko.

Małe dzieci doświadczają wielu emocji, a kiedy są śpiące lub zmęczone, zwykle mają napady złości. Mogą również reagować na frustrację poprzez gryzienie, krzyczenie lub płacz. W tej fazie rozwoju przyswajają ogromne bogactwo słownictwa. Są w stanie zrozumieć typowe zdania i proste instrukcje. Zaczynają także rozpoznawać pewne cechy obiektu, takie jak miękkie lub twarde. I uwielbiają opróżniać i napełniać pudełka lub wiadra przedmiotami.

Wiedzą nawet, że gdy coś jest ukryte, nie znika. Większość dzieci w tym wieku może rozwiązać proste zagadki, jeśli zostaną im pokazane rysunki oraz dopasowywać kształty.

Używają swoich umiejętności motorycznych do pchania lub ciągnięcia przedmiotów, tańca i wspinania się. Ich koordynacja palców również się poprawia i lubią chwytać i puszczać rzeczy. Na podstawie ich umiejętności i szybkiego rozwoju należy dobierać odpowiednie do wieku zabawki, wiele takich zabawek znajdziesz na stronie https://www.zakupomat.net/. Pomocne w nauce chodzenia będą wszelkiego rodzaju chodziki i pojazdy jeżdżące lub do ciągnięcia. Drewniane puzzle stworzone w celu poprawy i rozwoju umiejętności motorycznych i sensorycznych również będą odpowiednie. Taka łamigłówka zawiera przyjazne postacie oraz łatwe do układania i usuwania elementy, ale jest także świetna do zwiększenia pamięci. Wszelkiego rodzaju pluszaki lub zabawki wydające dźwięki i świecące również będą interesujące dla małych dzieci.

Polecamy również publikację: Zakup zabawek przez internet.