Jak uzyskuje się oryginalny zapach perfum?

Zapach który czujemy otwierając flakonik perfum to wiele różnych nut zapachowych, które odpowiednio dobrane będą tworzyły wyjątkową woń.

Obecnie wyróżnia się ponad 3000 składników z których możemy stworzyć kompozycje zapachowe. Są to naturalne oraz otrzymywane sztucznie zapachy, które mogą kojarzyć nam się z kwiatami, owocami, trawą oraz liśćmi. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż perfumy z czasem po upływie kilku godzin mogą zmieniać swój zapach, związane jest to z tak zwaną piramidą zapachową.

Jak uzyskuje się oryginalny zapach perfum?

Czym charakteryzują się nuty zapachowe?

We wszystkich wodach perfumowanych, w wodach toaletowych czy też kolońskich zapachy uwalniane są w trzech fazach, odpowiadają za to nuty głowy, serca oraz bazy, która jest nutą główną. W nucie głowy znajdziemy zapachy, które czujemy zaraz po otworzeniu flakonu perfum, często będą to zapachy które decydują o wyborze, jednak warto zwrócić uwagę iż powinniśmy przetestować perfumy na skórze, sprawdzić jak będą pachniały z czasem rozwijając kolejne zapachy. Nuta głowy to często zapachy cytrusowe, wodne oraz kwiatowe. Następna jest nuta serca, która pojawia się po około 20 minutach od rozpylenia, często w tym przypadku są to zapachy korzenne, ziołowe, nuta utrzymuje się do 3 godzin.

Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na nutę bazową, jest to warstwa dolna, która rozwija się najdłużej, mogą być to zapachy drzewne, żywiczne, piżmowe także kojarzący nam się z lasem i korą. Nuta bazowa najdłużej utrzymuje się na skórze, może w dobrej jakości perfumach być wyczuwalna przez 12 czy nawet 16 godzin.

Pośród różnych zapachów możemy znaleźć także zapachy zastępcze, które będą pachniały podobnie jak perfumy znanych marek, mogą być to przykładowo perfumy reb’l fleur czy też Rihanna Nude to perfumy wyjątkowe, które używane są przez wiele kobiet na całym świecie. Dzięki zamiennikowi możemy niskim kosztem przetestować zapach, sprawdzić czy będzie on dla nas odpowiedni.