Flota samochodowa i leasing

Zainteresowanie leasingiem samochodowym rośnie w dość szybkim tempie. Wspomniany sposób na zrealizowanie inwestycji jest od dawna jednym z najpopularniejszych jeśli chodzi o preferencje przedsiębiorców potrzebujących zdobyć środki na doposażenie swoich firm w niezbędne pojazdy, jednakże teraz wzrost ilości zawieranych umów w oparciu o wynajem jest na tyle znaczny, że nie sposób wobec tego zjawiska przejść obojętnie. Główną przyczyną owego wzrostu jest bez wątpienia spowolnienie gospodarcze będące efektem niedawnego kryzysu. Rynki powoli odbudowują swoje nadwątlone pozycje jednak priorytetem dla większości przedsiębiorców nadal pozostaje polityka oszczędnościowa i szukanie alternatywnych źródeł finansowania istotnych dla firmy inwestycji. Czy w takim razie leasing w odniesieniu do obecnej sytuacji i specyfiki potrzeb statystycznego przedsiębiorcy jest rozwiązaniem wartym zastosowania? Zdecydowanie tak. Na teraz po prostu nie ma realnej alternatywy, która mogłaby skutecznie odpowiedzieć na zalety i korzyści wynikające z leasingu, ze świecą bowiem szukać propozycji będących w stanie zaspokoić w równym stopniu zapotrzebowania obecnego przedsiębiorcy.
A dziś dla podmiotów prowadzących biznesy i inwestujących między innymi w nabycie potrzebnych samochodów ważne jest by mogli to zrobić nie tylko jak najniższym, w krótkoterminowym okresie kosztem ale także by rozwiązanie, które wybiorą dało im profity tak teraz jak i w perspektywie długofalowej. W przypadku leasingu można powiedzieć, iż większość tych wymagań zostaje spełniona. Wkład własny dla danej inwestycji nie przekracza dziś kilku procent co również jest efektem sporek konkurencji na rynku leasingowym i z tego potencjalni leasingobiorcy mogą się tylko cieszyć. Co więcej, wybierając wynajem jako formę finansowania inwestycji możemy jako przedsiębiorcy liczyć na szereg ulg podatkowych, możemy korzystać w pełni z wynajmowanego sprzętu, możemy w sposób bezpieczny, nieprzekraczający naszych możliwości finansować jego dzierżawę dzięki systemie płatności ratalnych bo tym w rzeczy samej są raty leasingowe. Skala korzyści jest tu bardzo szeroka dlatego leasing z każdym miesiącem zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Przedsiębiorcy korzystający równolegle z wielu innych produktów finansowych na pewno docenią w przypadku leasingu także i to, że dzierżawa nie osłabia ich zdolności kredytowej, ponieważ z formalnego punktu widzenia jest wobec niej neutralna.
Nie musimy się dzięki temu obawiać, że leasing zamknie nam drogę do innych produktów z sektora kredytowego i warto z pewnością o tym pamiętać bo to jedna z ważniejszych zalet, z których relatywnie niewielu leasingobiorców zdaje sobie w ogóle sprawę, zwłaszcza w gronie młodszych, mniej doświadczonych stażem przedsiębiorców. Wynajem to rozwiązanie optymalne na miarę dzisiejszych czasów, oczekiwań, potrzeb. To rozwiązanie, które pomoże osiągnąć zamierzone cele bez niepotrzebnego ryzyka inwestycyjnego. Jeśli więc potrzebujemy doposażyć swą firmę np. w nową flotę pojazdów warto rozważyć w pierwszej kolejności właśnie możliwość wzięcia ich w leasing.