Czy balustrady całoszklane samonośne są bezpieczne w użytkowaniu?

Efektowna, gładka tafla szkła stanowi stylowe dopełnienie wielu przestrzeni. Balustrady całoszklane, ponieważ to właśnie o nich mowa, są obecnie bardzo popularne i chętnie montowane w wielu wnętrzach oraz na zewnątrz. Czy jednak taka balustrada wykonana ze szkła rzeczywiście jest bezpieczna?

Balustrada to element służący zapewnieniu bezpieczeństwa. Chroni ona krawędzie schodów, tarasów czy balkonów, dzięki czemu zapobiega ona niebezpiecznym upadkom z wysokości. W Związku z tym balustrada powinna przede wszystkim wyróżniać się wysokim poziomem ochrony, by każdy z jej użytkowników był zabezpieczony przed ryzykiem.

Balustrady ze szkła hartowanego

Odpowiednie zabezpieczenie zapewniają także balustrady całoszklane samonośne, które są obecnie jednym z hitów w aranżacji wnętrz oraz świetnie prezentują się również na zewnątrz budynków.

Do wykonania takich właśnie balustrad wykorzystuje się szkło hartowane. Jest to rodzaj szkła wyróżniającego się wysoką wytrzymałością. Jest to efekt jego specjalnego procesu produkcyjnego – szkło poddawane jest najpierw podgrzaniu, a potem gwałtownemu ochłodzeniu. W efekcie w jego strukturze powstają naprężenia, które nadają mu dodatkową wytrzymałość.

Dodatkowym atutem hartowania jest bezpieczne rozbijanie się szkła hartowanego. Rozbija się ono na niewielkie drobinki, które nie powodują ryzyka urazu.

????????????????????????????????????

Profesjonalny montaż to podstawa

Aby mieć pewność, że balustrady całoszklane samonośne rzeczywiście będzie mogła zapewnić maksymalną ochronę, należy pamiętać także o tym, że powinna być ona odpowiednio zamontowana.

Do balustrad tego typu stosuje się specjalne systemy montażu liniowego oraz punktowego, dlatego też kluczowe jest wtedy właściwe wybranie elementów montażowych oraz ich stabilne zamocowanie. Wtedy oparcie się o taką balustradę nie będzie powodowało niebezpieczeństwa, że w jakiś sposób oderwie się ona od powierzchni montażu.

Warto zatem zdecydować się na skorzystanie z usług tych firm, które oferują wysokie jakości balustrady całoszklane samonośne i zapewniają profesjonalne usługi montażowe dla swoich klientów.