Samochód w firmie w leasingu

Jakie są główne powody, dla których przedsiębiorcy biorą samochody w leasing? Wymienić tu można na pewno przystępną formę finansowania takiej inwestycji (raty leasingowe), niski wkład własny przy jej rozpoczęciu (najczęściej jest to suma jedynie kilku procent), czy korzyści po stronie podatkowej (możliwość wliczenia niektórych wydatków w koszta uzyskania przychodu i ubiegania się na tej podstawie o stosowne odliczenia od podatku). Wspomniane powyżej zalety wynajmu są oczywiście bardzo istotne i to głównie one decydują o tym, że w konkretnym przypadku wybór odnośnie formy finansowania ważnej dla firmy inwestycji pada właśnie na leasing. W przypadku wynajmowania samochodów jest jednak jeszcze jedna korzyść, z obecności której dobrze jest zdawać sobie sprawę, ponieważ w ogólnym ujęciu także potrafi mieć duży wpływ a skalę odnotowywanych korzyści. Chodzi tu bowiem o kwestie dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia jakie w przypadku takich dóbr jak samochody ich właściciel czy też leasingobiorca musi zapewnić. Wybierając najbardziej opłacalne z obecnych na runku rozwiązań przedsiębiorca ma możliwość odnotować również i na tym polu korzyści, ponieważ szereg firm ma w swoich ofertach leasingowych także zintegrowane z daną ofertą pakiety ubezpieczające, które co najważniejsze – posiadają dużo korzystniejsze warunki a to dlatego, że negocjowane były bezpośrednio z firmami ubezpieczeniowymi.
Dzięki temu końcowy produkt jaki w tym przypadku oferowany jest leasingobiorcy jest produktem z finansowego punktu widzenia atrakcyjniejszym niż jego odpowiednik dobierany z osobna (osobno leasing, osobno ubezpieczenie wynajmowanych aut). Jeśli przedsiębiorca wynajmuje tylko jeden samochód to różnice nie będą w tym przypadku tak bardzo widoczne jednakże skala korzyści rośnie zdecydowanie w momencie gdy wynajmujemy większą ilość pojazdów. Tutaj różnica in plus po stronie zintegrowanych ofert jest już bardzo dobrze widoczna dlatego jeśli zależy nam na wyborze możliwie jak najkorzystniejszej oferty to warto przyjrzeć się właśnie ofertom ze zintegrowanymi pakietami ubezpieczeniowymi. Jeśli sami nie do końca orientujemy się w tych wszystkich zawiłościach warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych w tym zakresie fachowych firm doradczych, których w dzisiejszych realiach nie brakuje tym bardziej, że coraz więcej specjalistów idąc z duchem czasu otwiera działalność w systemie online oferując obsługę zdalną opartą na nowoczesnych formach komunikacji z klientem takich jak kontakt przez telefon czy przede wszystkim Internet będący obecnie jednym z głównych sposobów dotarcia do poszczególnych odbiorców konkretnych usług czy właśnie miejscem poszukiwania dostawców, czy doradców udzielających fachowych porad potencjalnym zainteresowanym.
W związku z powyższym znalezienie w dzisiejszych czasach interesującej oferty, czy też skorzystanie z porady odnośnie jej wyboru u fachowego specjalisty nie stanowi najmniejszego problemu. Warto więc aktywnie korzystać z możliwości jakie stwarza współczesna technologia.

1 thought on “Samochód w firmie w leasingu

Comments are closed.