Majówka w Zakopanem

Początek maja to czas, w którym wielu ludzi planuje kilka dni urlopu, planuje wyjazd w jakieś atrakcyjne miejsce w Polsce lub też poza jej granicami. Jednym z miejsc, które w okresie długiego weekendu majowego, jest Zakopane. Bez wątpienia musimy podkreślić, że jest to jedno z najpiękniejszych i zarazem jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsc w Polsce. Samo powiedzenie, iż Zakopane jest atrakcyjne, z pewnością niewiele nam mówi. Dlatego też chcemy nieco bliżej przyjrzeć się bazie noclegowej, gastronomicznej, a przede wszystkim tej towarzyszącej polskiej stolicy Tatr. Jeśli mówimy o bazie noclegowej, to zasadniczo mamy tutaj do czynienia z ogromnym wyborem.
Atrakcje i noclegi
Obiekty o bardzo wysokim standardzie, o nieco mniejszym lub po prostu tak zwane przeciętne; apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, kwatery prywatne. Wybór w tym względzie jest naprawdę niemalże nieograniczony. Warto jednakże kwestię zarezerwowania noclegu w czasie majówki załatwić znacznie wcześniej. W odniesieniu do bazy gastronomicznej możemy także powiedzieć, że jest ona bardzo rozbudowana, że w tym względzie również nikt nie powinien mieć problemu, aby znaleźć dla siebie taki lokal, który będzie pod różnymi względami spełniał jego oczekiwania. My w tym miejscu chcemy skupić się na takim elemencie jak baza towarzysząca, czyli inaczej mówiąc, chodzi nam o atrakcje turystyczne Zakopanego i jego okolic. Nikt wszakże nie przyjeżdża w to miejsce tylko po to, aby pomieszkać, przespać się i pójść do restauracji. Zakopane pełne jest różnych atrakcji. Fajnym miejscem na nocleg dla turystów są domki góralskie w Zakopanem www.domekzakopane.info
Wędrówki po górach
Na czoło wysuwają się oczywiście wędrówki po górach. Zakopane jest miejscem wypadowym na wiele tatrzańskich szczytów, jak chociażby na pobliską Gubałówkę. Bardziej ambitni mogą wyruszyć stąd na Giewont, mogą udać się także na Kasprowy Wierch z opcją wjazdu na tenże szczyt kolejką górską. Dla tych, którzy marzą o zdobyciu innego z tatrzańskich szczytów proponuje się przejazd kilka kilometrów chociażby na Palenicą, skąd można pójść nad Morskie Oko, a dalej także na Rysy, na Mnicha czy też na Nosal. Poza wycieczkami górskimi możemy także wskazać na bardzo ciekawą atrakcję Zakopanego, jaką jest Park Wodny, a skoro już jesteśmy w tej tematyce, to nie możemy nie wspomnieć o basenach termalnych zlokalizowanych w okolicznych miejscowościach. Mamy na myśli Bukowinę Tatrzańską, mamy na myśli Białkę Tatrzańską czy też Szaflary. W każdym z tych miejsc z pewnością można się zrelaksować i pozytywnie wypocząć.
Najpiękniejsze miejsca
Zakopane to miejsce oferujące znacznie więcej. Do dyspozycji mamy Muzeum Tatrzańskie, jak najbardziej można skorzystać z wielu dostępnych placów zabaw, dzięki czemu najmłodsi uczestnicy naszej wycieczki pod Tatry mają zapewnioną moc atrakcji. Będąc w Zakopanem jak najbardziej również warto zawitać pod Wielką Krokiew, która bądź, co bądź, jest areną wielu zawodów sportowych światowej rangi. Na sam koniec wspomnijmy jeszcze o jednej bardzo ważnej atrakcji miasta Zakopane, a mianowicie chodzi nam o główną ulicę, czyli o Krupówki, które nie milkną przez cały dzień, a tym bardziej przez całą noc, które ciągle tętnią życiem.

1 thought on “Majówka w Zakopanem

Comments are closed.